Yıllar 93-94-95… ‘Arşivimden bir fotoğraflar çıktı inanamazsınız!’

 

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’nü bitirdikten sonra 1993 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılan Didem Uzel, Ebru Ürün’ün ardından ikinci seçilmişti.

Pınar Altuğ’un güzellik tacını taktığı 1994 Miss Turkey yarışmasında ise Avrupa Güzeli seçilen Uzel, model olarak başlayan kariyerine oyuncu olarak devam etmişti.

İş insanı Selim Sarı ile 2012 yılında dünyaevine giren ünlü isim, evliliğin ardından oyunculuğa ara vermiş ve yaşamını ABD’nin Miami şehrinde sürdürmeye başlamıştı. Oğlu Leo Aslan’ı 2016’da kucağına alan Didem Uzel, koronavirüs pandemisi nedeniyle Türkiye’ye geri dönmüştü.

“GEÇMİŞE YOLCULUK YAPINCA KENDİMLE GURUR DUYDUM”

Bir dönemin gözde mankeni, nostaljik paylaşımlarına bir yenisini ekledi. Didem Uzel, Instagram hesabından yayınladığı 30 yıl önce çekilen fotoğraflarıyla dikkat çekti.

NELER NELER VAR…

Yıllar 93-94-95, yaşımız da çıktı ortaya ama olsun. Arşivimden bir fotolar çıktı inanamazsınız! Amerikadayım diye evdeki eşyaları taşırken anneme vermiştim değerlilerimi. Bir kısmını aldım; neler neler var. Geçmişte yolculuk yapınca kendimle gurur duydum yemin ederim! İnsan hafızası fazlalıkları resmen tutmuyor aklında! İyi ki bunca fotoğraf çekmişiz üstelik kağıt baskı ve negatifleri de var. Ne kadar mühim olduğunu; başardıklarımı ve hatta şimdi o kadar güzel şeyi istesek de ayapamayacak durumda olduğumuzu anladım. Sadece ben değil elinden alınan değerlerden dolayı yeni jenerasyon da yapamaz. Hepsi çok değerli anılar elbet ve dolu dolu geçmiş bir yaşam. Kalan hayatım boyunca bulduğum arşivi #tbt yapsam ömrüm yetmez, o kadar güzel ve değerli hepsi. Dostlarla olan, TV programlarından çekilen, ailedeki küçük Didem vs inanılmaz bir ben.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir