Filip Novak’tan Arda Güler itirafı! ‘Barcelona ve Chelsea araştırdı’

Süper Lig’de Trabzonspor ve Fenerbahçe formaları da giyen Filip Novak suskunluğunu bozdu. Ülkesi Çekya’da konuşan Filip Novak, Türkiye’de forma giydiği döneme dair dikkat çeken ifadeler kullandı. Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde Arda Güler’le birlikte oynayan Filip Novak dikkat çeken bir itirafta bulundu.

Fenerbahçe ve Trabzonspor’da şampiyonluklar kaçırdığını belirten Filip Novak, “Gol atmayı severdim. Bir defans olarak çok gol attım diyebilirim. Defansif görevlerim elbette vardı ama kafamda hep gol atmak da vardı. Trabzon ve Fenerbahçe’de 2 puan farkla şampiyonluk kaçırdım. En azından Danimarka’da şampiyonluğum var” diye konuştu.

Trabzonspor’da forma giydiği döneme değinen Filip Novak, “Fenerbahçe’yi yendiğimiz maçtan sonra şehre gitmek imkansızdı. Taraftar beni tamamen soymak istedi” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’ye transferi sonrası çok sayıda tehdit aldığını belirten Çekyalı sol bek, ” Finansal açıdan gelen teklifi reddetmek imkansızdı. Ben, ailem ve arkadaşlarım yeterince tehdit aldık. Çok tuhaf ve zorlu bir dönemdi. Sosyal medyadan uzaklaşmaya çalıştım. Fenerbahçe, dünya çapında milyonlarca taraftarı olan dev bir kulüp. O büyük stadyumda üç yıl boyunca rakip olarak oynadım ve bu deneyimi de tatmak istedim. Ancak Fenerbahçe’deki baskı, hiçbir yerle kıyaslanamaz” dedi.

Arda Güler’in henüz 16 yaşındayken Chelsea ve Barcelona’nın araştırmasında olduğunu belirten Filip Novak, “Arda Güler’i sadece 16 yaşında gördüğümde kendi kendime dedim ki ‘Dostum o dünya çapında bir futbolcu olacak.’ Sonra bilgi toplamaya başladılar. Barcelona ve İngiltere’den Chelsea gibi kulüpler araştırmaya geçti…” açıklamasını yaptı.

Türkiye’yi ikinci evi olarak vurgulayan tecrübeli futbolcu, “Türkiye ise benim ikinci evimdi diyebilirim. Yemekler çok güzeldi. Al-Jazira’ya transferim için ‘Neden olmasın ki?’ dedim. Orası Avrupa gibiydi aslında. Ama futbol açısından kalite oldukça düşüktü ve orada ismimi duyurmak, uzun süre kalmak istedim fakat olmadı” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir