FETÖ’ye yönelik ‘Kıskaç-6’ operasyonlarında 42 şüpheli yakalandı

Polis ekiplerinin Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik operasyonları hız kesmeden sürüyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 14 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kıskaç-6″ operasyonlarında FETÖ mensubu 42 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonları sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Yerlikaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“FETÖ’cülerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince Konya, Ardahan, Manisa, Kayseri, Bursa, Rize, Çanakkale, Şanlıurfa, Aksaray, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir, Kırıkkale ve Eskişehir’de FETÖ’ye yönelik gerçekleştirilen ‘Kıskaç-6’ operasyonlarında örgüt içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, örgütün ‘gaybubet evlerinde’ barınan, örgütün askeri mahrem yapılanması ve emniyet mahrem yapılanması içerisinde yer alan, haklarında kesinleşmiş hapis cezası olan ve örgütün kriptolu haberleşme programı kullanıcısı olduğu tespit edilen 42 şüpheli yakalandı.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ VE İŞ BİRLİKÇİLERİNİN NEFESLERİNİ KESECEĞİZ”

Operasyonlar sonucu sahte kimliklere, çok miktarda Türk lirasına ve dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Hain FETÖ’ye göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir