Bir AKP’li bir İYİP’li bir araya geldi… Yer Günaydın Restaurant.. Konu: Transfer

ODATV ÖZEL

Etiler’deki Günaydın restoranda geçen hafta ilginç bir buluşma vardı.

AKP’li ‘damat’ Emre Ete ile İyi Parti Adana milletvekili Bilal Bilici…

İkisi de genç birer siyasetçi ve fahri konsolos… Ete Honduras’ın, Bilici Guatemala’nın…

İkisi de DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) üyesi…

İkisinin de hedefleri var…

İkili arasında konuşulanlara, yan masadaki Odatv editörü kulak misafiri oldu.

BİLİCİ İYİ PARTİ’DE MUTLU DEĞİL

Konuşmalardan anlaşılanlara göre Bilal Bilici, İyi Parti’de pek mutlu değil. (Bilici’nin babası eski ANAP’lı Mehmet Ali Bilici, varlıklılar) Ailece hedefleri ‘iktidarda olmak’

Bilici’nin AKP’ye transferini organize etmek isteyen kişi ise MKYK üyesi Emre Ete.

Ete, iktidara yakınlığı ile bilinen Atmaca Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca’nın damadı, AKP 7. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçildi.

Emre Ete’nin de bir hedefi var.

ODATV EDİTÖRÜNÜN DUYDUKLARI

2015 yılındaki 26. dönem seçimlerinde AKP İstanbul 2. Bölge’den aday olsa da seçilemeyen Ete, şimdi İstanbul’da bir ilçe istiyor.

Günaydın’daki yemekte Bilici’ye “Seni Ak Parti’ye kazandırırsak ben de İstanbul 3. Bölgede bir ilçe belediyesi alacağım” derken sesi biraz yüksek çıkıyor. Ete, transferi kendisinin organize edildiğinin bilinmesi konusunda oldukça kararlı.

Odatv editörü iki siyasetçinin o akşam Küşleme, Gavur Dağı, Adana şalgam ve kaymaklı ekmek kadayıfı sipariş ettiklerini söylüyor ve soruyor:

Etiler Günaydın yeni ‘vekil transfer merkezi’ mi…

BİLAL BİLİCİ KİMDİR

Bilal Bilici, 1984 yılında Adana’da doğdu. Boston Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu Bahçeşehir Üniversitesi Global İlişkiler Yüksek Lisans eğitimi aldı. Ernst&Young ve Accenture şirketlerinin, Boston ofisinde Danışmanlık görevinde bulundu. Petrol ve Petrokimya sektöründe Dubai’de görev aldı. DEİK – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi, DEIK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Orta Amerika Karayipler Is Konsey Başkan Yardımcısıdır.

Guatemala Cumhuriyeti Fahri Konsolosu ve Dünya Konsoloslar Derneği Mütevelli Heyet Üyesidir.

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve İyi Parti Genel Başkan Danışmanı olan Bilici aynı zamanda partinin Washington DC Temsilcisi.

Bilici, 28. dönem İYİ Parti Adana Milletvekili.

EMRE ETE KİMDİR

Emre Ete, aslen Siirtli… 1982 yılında Van’da doğdu. ABD’nin Cleveland State Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Ete, aynı üniversitede MBA (Master Business Administration) yaptı. Başarılı eğitim hayatından sonra fuarcılık, teknoloji ve zücaciye sektörüne girmesiyle ticarette de önü açıldı.

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu üyeliği, Fenerbahçe Kongre üyeliği, DEİK Orta Amerika ve Sırbistan Türkiye İş Konseyi Yürütme Üyeliği ve Dünya Fahri Konsoloslar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na sahip olan Ete aynı zamanda Honduras fahri konsolosu.

2015 yılı En Genç Girişimci ödülünü alan Ete, AKP 7. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçildi. Aynı zamanda AKP Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir