Xbox Series S, Bellek Yeterliliği Tarafında Sorunlar Yaratıyor

Xbox Series S, internet üzerindeki raporlara bakılırsa Borderlands 3’te ciddi bellek sorunlarıyla karşı karşıya kalıyor. Reddit kullanıcısı u/jokekiller94, Series S konsoluyla oyun oynarken gelen “bellek yetersiz” hatasını gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı.

Görünüşe göre sorunu yaşayan başka kişiler de var. Bir başka kullanıcı, yanıt vererek Borderlands 3’ün Xbox Series S’te sık sık çöktüğünü, benzer sorunlar yaşadığını belirtti. Bu tür bellek tahsisi sorunları Microsoft’un alt segment konsolu için alışılmadık bir durum değil. Digital Foundry ve The Verge‘ün raporlarına göre, Series S’in küçük bellek kapasitesi oyun geliştiricilerinin de başını derde sokuyor.

Haberlere bakılırsa oyun geliştiricileri sık sık Series S’in bellek sisteminin yarattığı zorluklardan şikayet ediyor. Microsoft ise Haziran 2022’de geliştiricilere Series S’in bellek sistemi üzerinde daha fazla hakimiyet sağlayan bir geliştirme kiti yayınladı.

Neyse ki bellek tahsis hataları yaygın bir sorun gibi görünmüyor ve Borderlands 3 geliştiricilerinin bir yama yayınlaması sorunu çözebilir. Ancak böyle sorunlar Xbox Series S’in uzun ömürlülüğü hakkında olumsuz düşünmemize neden oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir